ÚVOD
   AKTUALITY
   O NÁS
   FILOSOFIE
   POKYNY
   TÝM
   SEZONA 2016-17
   SEZONA 2017-18
    MP: Obříství 13. 9.
    MINI: EMĚ 14. 9.
    MINI: Byšice 20. 9.
    MP: Tišice 23. 9.
    MINI: Vojkovice 23. 9.
    MINI: Neratovice 27. 9.
    MP: Neratovice 29. 9.
    MINI: Kralupy 30. 9.
    MINI: Dynamo 4. 10.
    MP: Libiš 7. 10.
    MINI: Čechie 14. 10.
    MP: Lobkovice 15. 10.
    MP: Kostelec 21. 10.
    MINI: Mělník 21. 10.
    MINI: Libiš 24. 10.
    MP: Záryby 29. 10.
    MP: Byšice 4. 11.
    MINI: Postřižín 4. 11.
    MP: Mělník 11. 11.
    MINI: Odolka 25. 11.
    MP: Brandýs 2. 12.
    MINI: Česká Lípa 10. 12.
    MINI: Mělník 16. 12.
    MP: Česká Lípa 6. 1.
    MINI: Neratovice 7. 1.
    Slavia Praha 14. 1.
    MP: Mělník 20. 1.
    MP: Neratovice 4. 2.
    MINI: Braník 21.1.
    MINI: Mělník 10. 2.
    MINI: Mělník 17. 3.
    MP: Neratovice 17. 3.
    MINI: Neratovice 25. 3.
    MP: Neratovice 12. 4.
    MINI: EMĚ 14. 4.
    MP: Tišice 14. 4.
    MP: Kly 21. 4.
    MINI: Vojkovice 22. 4.
    MINI: Kralupy, Nera 26. 4.
    MP: EMĚ 28. 4.
    MINI: Byškovice 1. 5.
    MP: Dolany 5. 5.
    MINI: Libiš 6. 5.
    MP: Pšovka 8. 5.
    MINI: Čechie 12. 5.
    MP: Neratovice 16. 5.
    MINI: Mělník 19. 5.
    MP: Tišice 20. 5.
    MINI: Postřižín 24. 5.
    MINI: Turnaj Jablonec 26. 5.
    MP: Kly 27. 5.
    MINI: Neratovice 3. 6.
    MP: EMĚ 4. 6.
    MP: Dolany 9. 6.
    MINI: Byšice 13. 6.
    MINI: Neratovice 16. 6.
    Sedlčany 23. 6.
   SEZONA 2018-19
   SOUBORY
   FOTO
   VIDEO
   HALOVÉ TURNAJE
   KONTAKT

NEWS:
Záryby 9. 6.

::SEZONA 2017-18 > MP: Neratovice 29. 9. ...

Neratovice - Pšovka B 13:2 (8:1)

Góly: 1x Dau, 1x Kořenský


Třetí zápas podzimní části sezóny jsme si přesunuli již na pátek a těšili se, jaké zlepšení nám kluci tentokrát přichystají. Chtěli jsme pokračovat v tom, co jsme začali už v minulém zápase - tedy v nebojácné hře plné průniků s míčem. Používat v utkání se učíme už i naši první kličku - zpátečku. Chtěli jsme také pokračovat ve zlepšování kvality střely a ve fixování základních taktických zásad - dnes to bylo obsazování soupeřových hráčů.

A jak se to klukům dařilo? No... výsledek napovídá, že moc ne. :( Oči trenéra to ale i tentokrát vidí trochu jinak a já mám pro kluky opět slova chvály. Hra v jejich podání opět vypadala o trochu víc fotbalově. Nabíhání do volných prostor v té nejjednodušší situaci (míč má brankář, nebo je mimo hru) se už dařilo bez připomenutí z větší půlky. To je pokrok, ale stoprocentní to ještě rozhodně není! Pokračovat budeme tím, že se o to stejné pokusíme i v probíhající hře, kdy se stále ještě velmi často tvoří zbytečné shluky hráčů.

Obsazování hráčů dnes měli kluci jako svůj hlavní úkol poprvé - a zhostili se ho se střídavými úspěchy. Zatímco Šíma s Kubou D. reagovali bleskově a obsazovali volné hráče, ostatní v tomto směru zaostávali a často hlídali trávu. (Také proto právě dva naši jmenovaní často zbytečně běželi přes celé hřiště, aby zabránili brance v naší síti). Pokud si zapomnětlivci nakonec vzpomněli, odbíhali pak otočeni zády k míči, a to trenér nikdy nevidí rád. V tomto směru tedy máme ještě hodně co zlepšovat!

Konec taktiky, pojďme na hru s míčem: Hra brankáře měla rozhodně k ideálu daleko, ale oba stateční v brance už předváděli výkon, za který se nemusí stydět. Trochu mě mrzí, že tam nebylo víc brankářských pádů (zvláště šourák těsně před poločasem, který skončil v naší síti, k tomu přímo vybízel), ale výjezdy s míčem už vypadaly v podání Péti i Máry poměrně fotbalově. A hlavně to probíhalo v rychlosti. Pár takových výjezdů skončilo snadným gólem v naší síti, ale kdo nic nezkusí, nic nezkazí, že. A hlavně se nic nenaučí... :)

Co se týče průniků s míčem, zde si kluci vedli velmi pěkně. Zejména Šíma, Kuba D. a Tom předváděli moc pěkné akce a kličky. I od Máry, Kuby V. a Domči si pamatuji na povedené akce - i když v menší míře. Prakticky všichni si zkusili i zpátečku, což je velmi dobrá zpráva. Jen jejím ozkoušením přímo v zápase si kluci dokážou, že to mohou zvládnout! A taky si zkusí, že ne vždy je vhodné ji použít... ale to už je věc jiná.

No a dostávám se k úplnému závěru: Velká nespokojenost u mě panuje pouze se dvěma body:
  • Prvních 10 minut zápasu, kdy kluci (už poněkolikáté) nepředváděli vše, co umí. Nechodili za míčem jako tanci, nebyli si sami sebou jistí a skoro vůbec si nezahráli. Pro další zlepšení naší hry jsme tedy využili opět jen 30 ze 40 minut. To musíme zlepšit hned příště! Dáme si sraz na zápas dřív, abychom si o rozcvičku mohli ozkoušet i samotný boj o míč.
  • Stále hrůzostrašná střela. :( Bohužel musíme míč za brankovou čáru doslova dovést, abychom vstřelili gól. Nemáme sílu, ani správně připravený míč, ani techniku kopu. Dva vstřelené góly jsou při podobném průběhu zápasu, jako byl ten dnešní, prostě šíleně málo. Kluci se o střelu pokouší vlastně jen v situaci, kdy jsou již bezprostředně u branky - a i tehdy je ve spoustě situací nedostatečná. Z penalt jsme pár branek vstřelili, obstojné rány ale předvedli snad pouze Kuba D. s Márou. Budeme hodně, hodně, HODNĚ trénovat, aby se tohle zlepšilo!

Závěrem vyhlašuji nejlepšího hráče dne - Šímu. Ten u hry výborně přemýšlel, nabíhal si, hlídal protihráče, bojoval o míče i kličkoval. Za normálních okolností výkon hodný pěti vstřelených branek. To by ovšem platilo při alespoň průměrném zvládnutí střely. A tam zatím bohužel nejsme ani na úrovni 1/10. Ta třešnička na dortu tomu tedy dnes chybí. :(

Sportu zdar!

Trenér

     

(c) 2017 - FK Pšovka - MINI