ÚVOD
   AKTUALITY
   O NÁS
   FILOSOFIE
   POKYNY
   TÝM
   SEZONA 2016-17
    Běchovice 13.11
    Běchovice 27.11
    Odolena Voda 4.12
    Česká Lípa 11.12
    Neratovice 15. 1.
    Jesenice 26. 2.
    Mělník 9. 3.
    Braník 11. 3.
    Běchovice 27. 3.
    Mělník 1. 4.
    Nelahozeves 12. 4.
    Vojkovice 22. 4.
    Libiš 30. 4.
    Čechie Kralupy 2. 5.
    Neratovice a EMĚ 6. 5.
    Tišice 13. 5.
    Byšice 20. 5.
    Postřižín 27. 5.
    Kralupy 1901 2. 6.
    Roudnice 10. 6.
   SEZONA 2017-18
   SEZONA 2018-19
   SOUBORY
   FOTO
   VIDEO
   HALOVÉ TURNAJE
   KONTAKT

NEWS:
Záryby 9. 6.

::SEZONA 2016-17 > Postřižín 27. 5.  ...

Proti Postřižínu jsme si všichni pěkně zahráli

Máme za sebou další zápas, který nám tentokrát přinesl spíše radost, než smutek. Naše oddělení skautingu se opět činilo, a tak jsme v předstihu věděli, že soupeř z Postřižína k nám nepřijede v úplně nejsilnější sestavě. :) To pro nás byla pobídka k tomu, abychom také dali první zápasovou příležitost našim nováčkům - konkrétně Matýskovi s Tonym.

Skvělou zprávou pro nás je, že se oba nebojácně zapojovali do soubojů o míč a byli platnými členy našeho týmu. Samozřejmě, co se týče pravidel, není to ještě ono, oba kluci se ale příkladně zapojovali do hry a ukázali, že za pár měsíců, až se otrkají dalšími zápasy, budou pro náš tým skvělými posilami. Speciální pochvalu mám pro Tonyho, který útočil přímo na míč a předvedl dva nebo tři krásné průniky s míčem přilepeným u nohy.

No a teď pojďme k našim stálicím, které se představily čtyři - Páťa, Kuba, Mára a Kolja. Kluci byli rozděleni tak, aby v každé čtveřici byli dva, a tak si všichni dosyta zahráli.

Mára se s míčem u nohy snažil o pěkné průniky, které mohly párkrát skončit gólem. Až zlepšíme střelu, bude z toho určitě spousta pěkných branek. V tuhle chvíli máme před sebou těžký úkol - naučit se, co dělat, když má míč náš spoluhráč. To Márovi zatím tolik nejde, dalšími zápasy se to ale určitě bude zlepšovat. Největší radost mám z toho, že se Mára tentokrát suprově zapojoval do hry a předvedl spoustu povedených průniků. Jen tak dál, bez ohledu na velikost a kvalitu soupeřů!

Kolja má bohužel stále problémy s pozorností. Co děláme, když dáme gól? (Všimneme si toho vůbec?). Jak pomůžeme kamarádům, když mají míč? To je zatím velký problém... na druhou stranu ale dnes Kolja ukázal, co vše umí s míčem a zaslouženě vstřelil gól. Průniky po levé straně hřiště byly opravdu pěkné a kličky ještě hezčí. Kolja k tomu přidal i spoustu obranných zákroků a teď už je jen na nás, abychom ho přiměli dávat pozor po celou dobu hry.

Kuba... pro mě obrovské překvapení. Tedy, úniky s míčem byly přesně podle zaběhnutého scénáře. Kuba si míč suprově vybojoval, jeho vedení je ale zatím dost nevyzpytatelné, a tak samostatné úniky většinou gólovým úspěchem neskončily. Jeden gól je zaslouženým vyústěním dnešní hry, víc si jich Kuba vybojuje teprve až zlepší kontrolu míče. Obrovská pochvala ale Kubovi patří za vnímání hry - dokázal si couvnout u soupeřova autu a zabránit tak gólu v naší síti, a také za výrazně zlepšenou střelu, kterou předvedl v zápase i v následném penaltovém rozstřelu.

Závěrečný odstavec si nechávám pro Páťu, protože to byla paráda, kterou jsme zatím v našich zápasech neviděli - Páťa krásně kličkoval i z pozice brankáře, ale to nebylo zdaleka všechno. Ještě víc mě uchvátil jeho brankářský výkon se skvělými pády do stran a také dvě střely do šibenice (!) soupeřovy branky. Páťa předvedl za poslední týdny obrovský pokrok - a to vše díky tréninku doma na zahradě. Velká gratulace a pochvala! :)

Mám obrovskou radost z toho, že některé děti začal fotbal bavit natolik, že trénují i ve svém volném čase. Páťa se díky tomu naučil nožičky a jako první z týmu dokázal splnit domácí výzvu. Což má samozřejmě za následek i zlepšené výkony v zápasech. Gratulujeme a přejeme si spoustu podobných a ještě lepších výkonů v dalších zápasech.

Sportu zdar!

(c) 2017 - FK Pšovka - MINI