ÚVOD
   AKTUALITY
   O NÁS
   FILOSOFIE
   POKYNY
   TÝM
   SEZONA 2016-17
    Běchovice 13.11
    Běchovice 27.11
    Odolena Voda 4.12
    Česká Lípa 11.12
    Neratovice 15. 1.
    Jesenice 26. 2.
    Mělník 9. 3.
    Braník 11. 3.
    Běchovice 27. 3.
    Mělník 1. 4.
    Nelahozeves 12. 4.
    Vojkovice 22. 4.
    Libiš 30. 4.
    Čechie Kralupy 2. 5.
    Neratovice a EMĚ 6. 5.
    Tišice 13. 5.
    Byšice 20. 5.
    Postřižín 27. 5.
    Kralupy 1901 2. 6.
    Roudnice 10. 6.
   SEZONA 2017-18
   SEZONA 2018-19
   SOUBORY
   FOTO
   VIDEO
   HALOVÉ TURNAJE
   KONTAKT

NEWS:
Záryby 9. 6.

::SEZONA 2016-17 > Odolena Voda 4.12 ...

Na Odolce statečně bojovala čtveřice Pšováků!

K dalšímu turnaji jsme vyjeli na Odolku. Tentokrát byla celá akce určena pro děti ročníku narození 2011, což nám způsobilo veliký personální problém. Vzdát jsem se ale nechtěl, a tak nakonec na turnaj vyrazila čtveřice odvážlivců, kteří byli posíleni pokaždé jiným brankářem z řad Neratovických.

Hned první zápas právě proti Neratovicím zvládli kluci velmi pěkně a Kolja si připsal svůj první životní gól, gratuluju! Kluci odehráli svých 5 zápasů bez střídání a myslím, že jim to určitě neuškodilo. Po zkušenostech z odehraných turnajů soudím, že ideální počet hráčů je 6, maximálně 7. Velkou pochvalu za své výkony si zaslouží zejména Matýsek s Koljou. Denis s Páťou tentokrát tolik nedokázali využít svých předností, hned za týden to ale může být úplně naopak. Ve hře každého hráče se objevily světlé okamžiky (Páťův gól, nebo obranný zákrok po sprintu přes celé hřiště, Denisovy průniky - bohužel do autu), což mě těší. Cílem je, aby se takových okamžiků objevovalo co nejvíce, až se z nich nakonec stane samozřejmost.

Góly kluci dostávali v zásadě ze tří situací - rozehrávka soupeře z autu, rozehrávka soupeřova brankáře a rozehrávka našeho brankáře (což bylo teda to úplně největší utrpení, které jsem za celé dlouhé odpoledne prožíval :)). Zjednodušeně se dá říct, že jakmile se soupeři podařilo dostat míč za naší bránu, měl vyhráno... z toho už jsme se nevyhrabali.

Pokusím se klukům vysvětlit, že hra pokračuje, i když je míč mimo hru a věřím, že pochopení bude trvat co nejkratší dobu. Hra brankáře je samostatnou kapitolou, které budeme muset na trénincích věnovat zvýšenou pozornost. Tentokrát tu hrůzu sice obstarávali kluci z Neratovic, nědělám si ale iluze o tom, co by se dělo, kdyby byli v bráně naši kluci..

Co se týče útoku, příliš kvality (úspěšné vedení míče) jsme neprokázali a pořád máme hodně co trénovat. I nadále se budeme zaměřovat zejména na vedení míče a pohybové dovednosti. Co se týče prvního bodu, tam jsme za většinou soupeřů stále ještě hodně pozadu. Dobrou zprávou je, že pohybově kluci nezaostávají, naopak! Myslím, že Páťa s Koljou byli dva nejrychlejší hráči turnaje - škoda jen, že soupeři vždy dali pětimetrový náskok, a pak ho sprintem přes celé hřiště marně naháněli... :)

Mám radost, že to kluci i v nízkém počtu opět pěkně zvládli a turnajový rok zakončíme příští týden v České Lípě.

Tak sportu zdar!



(c) 2017 - FK Pšovka - MINI