ÚVOD
   AKTUALITY
   O NÁS
   FILOSOFIE
   POKYNY
   TÝM
   SEZONA 2016-17
    Běchovice 13.11
    Běchovice 27.11
    Odolena Voda 4.12
    Česká Lípa 11.12
    Neratovice 15. 1.
    Jesenice 26. 2.
    Mělník 9. 3.
    Braník 11. 3.
    Běchovice 27. 3.
    Mělník 1. 4.
    Nelahozeves 12. 4.
    Vojkovice 22. 4.
    Libiš 30. 4.
    Čechie Kralupy 2. 5.
    Neratovice a EMĚ 6. 5.
    Tišice 13. 5.
    Byšice 20. 5.
    Postřižín 27. 5.
    Kralupy 1901 2. 6.
    Roudnice 10. 6.
   SEZONA 2017-18
   SEZONA 2018-19
   SOUBORY
   FOTO
   VIDEO
   HALOVÉ TURNAJE
   KONTAKT

NEWS:
Záryby 9. 6.

::SEZONA 2016-17 > Nelahozeves 12. 4.  ...

V Nelahozevsi tak 50 na 50

12.04.2017

 

Abychom mohli prožít nerušený velikonoční víkend, přehodili jsme si zápas v Nelahozevsi už na středu. Problémy začaly hned na začátku - tréňa uvíznul v koloně, a tak se šlo z kabiny přímo na hřiště. Zapomněli jsme i na pokřik a krokodýl zůstal v kabině, takže všechno špatně. Kluci se ale snažili ze všech sil, aby tréňovy chyby napravili.

Velkým pozitivem bylo, že jsme se utkali se soupeřem, který byl na naší úrovni. Kluci tak mohli předvést, jak umí kličkovat a jak se zlepšují i v dalších činnostech. Vypíchněme, co se nám dařilo a trochu taky to, co nám tolik nešlo:

 • V některých fázích skoro všichni kluci útočili přímo na míč a bez odkopů ho získávali pro sebe. Bohužel, nebylo tomu samozřejmostí po celou dobu zápasu.

  Plán do dalších tréninků:
  Zautomatizovat činnost tak, aby se stala u všech úplnou samozřejmostí a my ji nemuseli už vůbec řešit. Zkrátka, když jsem nejblíž míči, jdu nejkratší cestou na něj. Tečka.

 • Když už kluci míč měli, snažili se s ním kličkovat. To je taky skvělý základ - každým (byť neúspěšným) pokusem se totiž něco nového naučíme. A pokusů bylo opravdu hodně. Šíma navíc předvedl suverénně nejhezčí akci celého zápasu, když s míčem u nohy prošel celé hřiště. Akci chyběla už jen lepší střela.

  Plán do dalších tréninků:
  Dát klukům návod k větší přímočarosti tak, aby si mohli vybrat, zda je výhodnější kličkovat s míčem těsně u nohy do stran (což je postup, který volíme ve všech případech teď - protože se to tak učíme), nebo si míč kopnout od nohy trošku dál a napálit to plnou rychlostí přímo na bránu. Tuhle možnost má ve svém repertoáru zatím jen Páťa.

 • Co se týče hry bez míče, už se objevovaly okamžiky, kdy se nám dařilo rozpustit chumel. O krok před ostatními jsou v tomto směru Šíma s Páťou a Domčou, kteří si perfektně nabíhali a otevírali tak svým spoluhráčům možnost k samostatné akci nebo přihrávce. Ostatní to ještě tak docela nepochopili, to je ale pouze otázkou času.

  Plán do dalších tréninků:
  Budeme to stále zkoušet v nejmenším možném počtu, tedy ve dvou proti dvěma. A kluci to postupně pochopí. Někdo dříve a někdo později...

 • Poslední bod jsem si vyhradil pro souhrn všech neřestí, které se dneska ve hře kluků objevovaly. Nejhorší ze všeho byla nepozornost při soupeřových rozehrávkách, z nichž jsme dostali několik gólů a nebyli jsme schopni se poučit. Stojíme s rukama za zády a nesledujeme míč. O postavení na špičkách nemůže být řeč. Hrůza!

  Oproti soupeři jsme také mnohem hůře stříleli, což je další z námětů pro trénink.

  Rozhodování (přihrát...a kam?; vyjet...a kam?; vystřelit...a kdy?) je velmi pomalé. Tím, že budeme kluky vést jako loutky, to sice výrazně zlepšíme (máme zkušenosti a vidíme, která varianta bude nejlepší), nerozvineme ale jejich vlastní fotbalové myšlení. Naším cílem je ukázat klukům možnosti a nechat je nést zodpovědnost za svá úspěšná i neúspěšná samostatná rozhodnutí.

  No a taky nevydržíme běhat 60 minut do kopce... :)

I když si stále myslím, že kluci mohou předvést o kousek více z toho, co umí, opět mohu s radostí konstatovat, že se zlepšujeme!

Sportu zdar!




(c) 2017 - FK Pšovka - MINI