ÚVOD
   AKTUALITY
   O NÁS
   FILOSOFIE
   POKYNY
   TÝM
   SEZONA 2016-17
    Běchovice 13.11
    Běchovice 27.11
    Odolena Voda 4.12
    Česká Lípa 11.12
    Neratovice 15. 1.
    Jesenice 26. 2.
    Mělník 9. 3.
    Braník 11. 3.
    Běchovice 27. 3.
    Mělník 1. 4.
    Nelahozeves 12. 4.
    Vojkovice 22. 4.
    Libiš 30. 4.
    Čechie Kralupy 2. 5.
    Neratovice a EMĚ 6. 5.
    Tišice 13. 5.
    Byšice 20. 5.
    Postřižín 27. 5.
    Kralupy 1901 2. 6.
    Roudnice 10. 6.
   SEZONA 2017-18
   SEZONA 2018-19
   SOUBORY
   FOTO
   VIDEO
   HALOVÉ TURNAJE
   KONTAKT

NEWS:
Záryby 9. 6.

::SEZONA 2016-17 > Mělník 1. 4.  ...

Odehráli jsme první soutěžní zápas!

01.04.2017

 

Pro kluky to samozřejmě nic neznamená, v systému to ale bude zapsáno už navždy - odehráli jsme první oficiální zápas (a i to, že jsme ho prohráli 0:32 :)). Výsledek pro nás ani tentokrát nebyl příliš lichotivý, oproti minulému zápasu se stejným soupeřem jsme ale poskočili mílovým skokem vpřed. Škoda jen, že jsme nedokázali vstřelit ani jeden gól.

Kluci se samozřejmě i nadále pouštějí v jedné hordě za míčem a pak jsou překvapeni, když míč ze skrumáže vylétne a soupeř ho doveze do naší sítě. To bychom mohli během jara odbourat, důležité ale je, že už většina našich fotbalistů kolem míče jen zbaběle neběhá, ale útočí přímo na něj a nemilosrdně přitom z cesty odstaví soupeře. Někdy to ještě připomenout musíme, pro kluky se to ale už pomalu stává automatismem. Co bychom rovněž mohli zvládnout během následujících měsíců, je koncentrace i ve chvílích, kdy je míč mimo hru. I v tom se kluci dnes zlepšili, i když o nějakém permanentním postavení na špičkách nemůže být řeč.

Hlavně mě ale těší, že kluci už zkouší kličkovat namísto zběsilého odkopávání míčů, které bylo ještě před pár měsíci zcela běžné. V kličkování dnes vynikali Páťa s Domčou, ale pěkné pokusy jsem viděl i od Kolji s Kubou. Klukům se mnoho pokusů povede a někteří si ty povedené dokonce i počítají. Tak nějak by to mělo vypadat! Dalším krokem, který nás čeká (kromě neustálého zdokonalování těchto činností, v jejichž zvládnutí jsme zatím opravdu na úplném začátku), je ten, že se dokážeme sami rozhodovat, jakou z naučených dovedností zrovna použijeme. Na jakou stranu bude lepší s míčem běžet? Nebo radši přihraju doleva? Není náhodou některý z mých spoluhráčů i vpravo? Zaútočím na míč hned, nebo si radši počkám, protože už tam běží dva mí spoluhráči? Hodím míč někam daleko od sebe, nebo radši vyjedu a zkusím další kličku? V tuhle chvíli je to tak, že se otočíme na tu stranu, kam se nám komfortněji kope míč (proto taky Domča, Matýsek i Kolja pokaždé běželi z branky doprava, Páťa zase vždy doleva... a pak nemohl vystřelit, protože si míč navedl na levačku, kterou neumí kopat :)). Kluci si už ty úplně základní fotbalové dovednosti osvojili, takže můžeme jít na vyšší úroveň. Zkusíme jim vysvětlit, že umět míč vodit a kopat do něj oběma nohama je jejich výhoda. A když se nám to povede, máme vyhráno!

Bude to boj, ale výsledek bude stát za to. Těšíme se na další výzvy!

Sportu zdar!

(c) 2017 - FK Pšovka - MINI