ÚVOD
   AKTUALITY
   O NÁS
   FILOSOFIE
   POKYNY
   TÝM
   SEZONA 2016-17
    Běchovice 13.11
    Běchovice 27.11
    Odolena Voda 4.12
    Česká Lípa 11.12
    Neratovice 15. 1.
    Jesenice 26. 2.
    Mělník 9. 3.
    Braník 11. 3.
    Běchovice 27. 3.
    Mělník 1. 4.
    Nelahozeves 12. 4.
    Vojkovice 22. 4.
    Libiš 30. 4.
    Čechie Kralupy 2. 5.
    Neratovice a EMĚ 6. 5.
    Tišice 13. 5.
    Byšice 20. 5.
    Postřižín 27. 5.
    Kralupy 1901 2. 6.
    Roudnice 10. 6.
   SEZONA 2017-18
   SEZONA 2018-19
   SOUBORY
   FOTO
   VIDEO
   HALOVÉ TURNAJE
   KONTAKT

NEWS:
Záryby 9. 6.

::SEZONA 2016-17 > Libiš 30. 4. ...

Z výkonu v Libiši převládá zklamání :(

K dalšímu zápasu jsme přijeli do Libiše, kde nás čekal místní dobrý soupeř. Ten ale postavil do zápasu velmi omlazenou sestavu s výraznou převahou hráčů ročníku 2011, a tak jsem byl v očekávání, jak se s tím naši borci poperou.

Abych byl upřímný, čekal jsem víc... a to tak, že mnohem. Stále mě vůbec netíží spousta gólů, které dostaneme z rozehrávky brankáře (mimochodem, všechni naši brankáři dnes předváděli super rozehrávky!) nebo z autových vhazování - jsem naopak rád, že se kluci samostatně rozhodují a mají příležitost učit se ze svých chyb i povedených pokusů.

Co mě ale tíží, je absolutní nedostatek dravosti většiny našich hráčů - tu dnes prokazoval snad jen Páťa (tedy až do chvíle, kdy jsem ho pochválil - od té doby začal z nějakého důvodu všechny míče obíhat véééélikým obloukem a začal hrát výhradně pravou nohou), částečně Domča a místy Kuba. Tíží mě každý míč, o který naši kluci z nějakého důvodu nebojují a nechají ho napospas soupeři. Dnes jsme nastoupili proti soupeři, v jehož řadách se objevili snad jen 2 vzrůstově vyšší kluci. I tak ale byli naši kluci v naprosté většině případů přetlačeni. Korunu všemu nasadil Kuba, který měl v brance míč u nohy, počkal, až k němu přiběhne protihráč, bez jakéhokoli odporu mu míč vydal a sledoval, jak si to šine do branky. Někdy prostě nepochopím, co se klukům v hlavě odehrává...

Tíží mě to zejména z důvodu, že kluci už nabrali nějaké dovednosti, které by si při zápase mohli zkoušet a dále rozvíjet - umí kličkovat a celkem i střílet. Bez toho, aby si míč vybojovali, si ale nevyzkouší nic. Naši hráči nehrají v následujících případech:
  • Když je na blízku soupeř
  • Když na blízku není soupeř
  • Když je na blízku branka
  • Když je zaujme něco jiného

Je to samozřejmě nadsázka, ale dneska mi to tak připadalo. :) Budeme se muset naučit jít za míčem i přes mrtvoly - když mi někdo překáží, tak ho odstrčím. Není to balet, ale fotbal! Když mi překáží spoluhráč (zatím bohužel stále častý případ), nezbavuju se míče v jeho prospěch (proč?), ale taky ho odstrčím a pokračuju nekompromisně na branku. Útočím na míč, i kdyby byl soupeř zelený a měl místo rukou šest křídel. Tak.

Šanci na zlepšení budou mít kluci hned v úterý, kdy nás čeká další zápas. Probudíme v nich maximální dravost a oni nám předvedou, co umí! Těším se a věřím ve světlé zítřky :)

Sportu zdar!
(c) 2017 - FK Pšovka - MINI