ÚVOD
   AKTUALITY
   O NÁS
   FILOSOFIE
   POKYNY
   TÝM
   SEZONA 2016-17
    Běchovice 13.11
    Běchovice 27.11
    Odolena Voda 4.12
    Česká Lípa 11.12
    Neratovice 15. 1.
    Jesenice 26. 2.
    Mělník 9. 3.
    Braník 11. 3.
    Běchovice 27. 3.
    Mělník 1. 4.
    Nelahozeves 12. 4.
    Vojkovice 22. 4.
    Libiš 30. 4.
    Čechie Kralupy 2. 5.
    Neratovice a EMĚ 6. 5.
    Tišice 13. 5.
    Byšice 20. 5.
    Postřižín 27. 5.
    Kralupy 1901 2. 6.
    Roudnice 10. 6.
   SEZONA 2017-18
   SEZONA 2018-19
   SOUBORY
   FOTO
   VIDEO
   HALOVÉ TURNAJE
   KONTAKT

NEWS:
Záryby 9. 6.

::SEZONA 2016-17 > Běchovice 13.11 ...

 V Běchovicích kluci poprvé oblékli Pšovecký dres!

Je to tady, po období seznamování a oťukávání se naši malí fotbalisté poprvé zúčastnili opravdového fotbalového turnaje!

Na našich trénincích už většina kluků ostych odhodila a občas to tam vypadá jako na bojišti, teď ale nastala jiná situace - nové prostředí, všichni v dresech a proti nám silní soupeři. Není divu, že se klukům před prvním zápasem trochu roztřásla kolena. Postupně to ale bylo lepší a lepší a v posledním zápase už jsme dokonce vstřelili náš první gól (který jsem, stejně jako ten první mých neratovických kluků, neviděl) a hráli jsme se soupeřem poměrně vyrovnaný zápas! A po něm už se strhla s klukama z Kyjí honička o míč - tak rychle se kluci adaptovali na nové prostředí!

Samozřejmě, někdo se otrkal hned a někdo ještě ostych neodhodil - to je ale zcela normální a počítáme s tím. Celkově mám pro všechny zúčastněné velkou pochvalu za to, jak své první zápasy zvládli! Odměnou jsou nám krásné a zasloužené medaile. Páťovi chci ještě zvlášť pogratulovat k prvnímu vstřelenému gólu. Věřím také, že si najdeme spoustu nových kamarádů i mezi neratovickými kluky (či rodiči) - naše společné zimní turné totiž ještě ani zdaleka nekončí.

Pochopitelně bych byl jako trenér rád, aby oba mé týmy vyhrávaly a pochopitelně mi také vrtá hlavou, jestli by teda nebylo lepší naučit kluky o tréninky kam si stoupnout, kam míč vykopnout a co dělat, když soupeř kope roh (to samozřejmě s tou podmínkou, že nejprve vysvětlím, co to ten roh vlastně znamená). Vždycky si ale nakonec řeknu, že tudy cesta nevede. Samozřejmě si uvědomuju, že na hřišti kolikrát působíme velmi zmateně a nefotbalově (a ještě nějakou dobu nejspíš budeme) a dostáváme (a budeme dostávat) množství gólů, kterým by se zabránit asi dalo.

Budeme ale pokračovat v tom, co děláme dosud - o tréninky budeme rozvíjet pohybové a míčové dovednosti kluků formou her, do kterých se kluci mohou co nejefektivněji zapojit. Rozumím Domčově námitce, že jestli chceme porážet silné soupeře ve fotbale, měli bychom trénovat fotbal. A i když to jde proti mému plánu a já musím vymýšlet nové a nové "výmluvy", proč to ani tentokrát nevyjde, jsem rád, že s tím někdo z kluků přišel. Vypovídá to o tom, že o hře přemýšlí. Já se ale (nejen) Domčovi pokouším vysvětlit, že bude lepší, když se o tréninky naučíme rychle běhat, vysoko skákat, jezdit s míčem po hřišti jako autíčka a dávat do něj velké rány tkaničkama.

O zápasy se pak budeme učit pravidla fotbalu (která, ač se to nezdá, nejsou pro kluky vůbec jednoduchá) a kluci si postupně začnou osvojovat i základy taktického chování (kam bude asi nejlepší si stoupnout, když má náš brankář míč; že je potřeba běžet hodně rychle, když chci soupeři sebrat míč; že brankář sebou musí někdy mrsknout o zem a že nemusí stát celou dobu na brankové čáře; a že není vždycky úplně nejlepším nápadem vrhnout se ve čtyřech hráčích na míč). :) Zkrátka bude platit, že zápas je pro nás jen jinou formou tréninku. O zápas se budeme učit jiné věci než o trénink a budeme čekat, až se naučené dovednosti spojí v jeden celek a výsledek začne vypadat k světu. Asi si chvíli počkáme...

Zda je to správná cesta, to se dozvíme až za několik let, v tuhle chvíli ale stoprocentně věřím, že je to to nejlepší, co můžeme pro rozvoj našich dětí dělat. A doufám, že Vy se mnou! :)

Já vím, psal jsem, že to bude krátké a je to dlouhé... No, zvyknete si... :)

Tak sportu zdar a už se těším na další tréninky i turnaj, který nás čeká opět v Běchovicích za dva týdny!


(c) 2017 - FK Pšovka - MINI